Vodafone İstanbul Yarı Maratonu

20 EYLÜL 2020

20 Eylül Pazar sabahı seninle olacağımız için çok heyecanlıyız!

Tek amacımız koşucularımızın başlangıç noktasına geldiğinde akıllarında en ufak bir soru işareti bırakmamak ve sadece Tarihi Yarımada’da koşu keyfini çıkarmalarını sağlamak.

Yeni normal dönemde geniş katılımlı etkinliklerin hazırlıklarını yaparken, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından yayınlanan “Covid-19 Kitlesel Etkinlikler Rehberi” kriterleri gereği kişi sayılarında sınırlamaya gitmek durumunda kaldık. Başlangıç noktasında metrekare başına düşen kişi sayısından, bekleme alanındaki düzenlemeye kadar her ayrıntı tek tek düşünülerek yapılan çalışmalar sonunda alınan karara göre Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nda bu yıl tam 2.500 Yarı Maraton/21K koşucusu ile parkura çıkıp bitiş çizgisini görmesini hedefliyoruz!

Sen de bu tarihi koşunun parkurunda yerini almak için kaydını tamamladın. Sembolik sayıdaki yarı maraton/21k koşucusundan birisin. “2020 yılında Tarihi Yarımada’da 21k koşanlardan biri de bendim” diyebileceksin. Şimdi sıra hazırlıklarına hız kesmeden devam etmek. 20 Eylül sabahı yarı maraton parkurunda seni en iyi performansınla görmek istiyoruz. Koşu günü en iyi dereceni yapman, hedefini bir üst noktaya taşıman dileğiyle…

ULAŞIM BİLGİLERİ ve ALDIĞIMIZ ÖNLEMLER

20 Eylül sabahı koşulacak Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nun start alacağı Yenikapı Etkinlik Alanı’na ulaşımın için sana iyi bir haberimiz var.

Katılımcılara Etkinlik Saatleri Boyunca Ulaşım Ücretsiz!

20 Eylül sabahı 06.00-15.00 saatleri arasında yarı maraton göğüs numaranı göstererek toplu ulaşım araçlarımızdan (Marmaray hattı hariç) ücretsiz olarak faydalanabilirsin. Ulaşım için metroyu tercih edersen Yenikapı Metro İstasyonu’ndan etkinlik alanına kolaylıkla ulaşabilirsin.

Yenikapı Etkinlik Alanı’na şahsi aracınla gelmek istersen öncesinde kapatılacak yollar listesini incelemek isteyebilirsin.

Koşu start alana kadar maskeni çıkarma!

Etkinlik alanına ulaşımın boyunca ve etkinlik alanında maskeni çıkarmamanı rica ediyoruz. Koşucularımızın sağlığı için aldığımız sağlık önlemlerine ek olarak tüm koşucularımızın maskelerini koşu start alana kadar takmaları gerekiyor. Koşudan önce yarı maraton için aldığımız COVID-19 önlemlerini okumanı tavsiye ediyoruz.

 

Gelecek Yıl Yarı Maraton

İstanbul Yarı Maratonu 4 Nisan 2021 tarihinde koşulacaktır.

SPONSORLARIMIZ

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nun gerçekleşmesi ve geliştirilmesi için bizimle birlikte koşan sponsorlarımız