Vodafone İstanbul Yarı Maratonu

20 EYLÜL 2020

İstanbul’un eşsiz Tarihi Yarımada koşusu Vodafone İstanbul Yarı Maratonu olacak mı olmayacak mı, kaç kişi koşabilecek, sağlık önlemleri nasıl olacak soruları, Mart ayından bu yana  tüm dünyanın içinde bulunduğu belirsizlikler sebebiyle bir süredir cevapsız kaldı.

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nu 20 Eylül’de gerçekleşecek…

Tek amacımız koşucularımız 20 Eylül sabahı başlangıç noktasına geldiklerinde akıllarında en ufak bir soru işareti bırakmamak ve sadece Tarihi Yarımada’da koşu keyfini çıkarmalarını sağlamak. 

Gelecek Yıl Yarı Maraton

İstanbul Yarı Maratonu 4 Nisan 2021 tarihinde koşulacaktır.

10K Koşucularımızın Bilgisine…

Bu yıl Vodafone İstanbul Yarı Maratonu yalnızca 21K kategorisinde koşulacak. Bu sebeple 20 Eylül sabahı siz 10K koşucularımızı, sağlığınızı korumak amacıyla  aramızda göremeyeceğiz. İçinde bulunduğumuz dönemin bize aldırdığı bu kararı, sağlığı için hareket eden siz değerli koşucularımızın anlayışla karşılayacağına gönülden inanıyoruz.

Bu yıl sizlerin de Vodafone İstanbul Yarı Maratonu madalyasına sahip olmanızı çok istiyoruz. Bu sebeple bir yandan tüm dünyada iptal olan maratonlar, yarı maratonların yerini alan ‘Virtual Run’ yani sanal yarı maraton üzerinde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Hazırlıklarımızın tamamlanması ile birlikte tüm detayları sizlerle paylaşacağız ve hepinizi belirlediğiniz parkurda #benimparkurum diyerek koşmaya davet edeceğiz.

Bu yıl özelinde size 2 seçenek sunuyoruz;

Elbette koşuya katılamayacağın için iade/iptal seçeneğini seçerek iade sürecini başlatabilir veya “2021 yılı İstanbul Yarı Maratonu’nda yerimi şimdiden ayırtmak istiyorum” dersen erteleme tercihini kullanabilir ve çok iyi hazırlanarak 2021’de kendi rekorunu kırmayı deneyebilirsin.

21K Koşusu

20 Eylül Pazar sabahı seninle olacağımız için çok heyecanlıyız!

Tek amacımız koşucularımızın başlangıç noktasına geldiğinde akıllarında en ufak bir soru işareti bırakmamak ve sadece Tarihi Yarımada’da koşu keyfini çıkarmalarını sağlamak.

Yeni normal dönemde geniş katılımlı etkinliklerin hazırlıklarını yaparken, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından yayınlanan “Kovit-19 Kitlesel Etkinlikler Rehberi” kriterleri gereği kişi sayılarında sınırlamaya gitmek durumunda kaldık. Başlangıç noktasında metrekare başına düşen kişi sayısından, bekleme alanındaki düzenlemeye kadar her ayrıntı tek tek düşünülerek yapılan çalışmalar alınan karara göre Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nda bu yıl sadece 2.500 Yarı Maraton / 21K koşucuları ile parkura çıkabileceğiz…

Bizimle Koşuda Var Mısın?

Seni parkurda görmeyi çok istiyoruz ancak kontenjan sınırlamaları sebebiyle hazırlıklarımızı tamamlayabilmek, koşmak isteyen herkese bu imkanı sunabilmek için kararını bilmek isteriz.

“Bu koşuda ben de varım”  – “iptal/iade istiyorum” –  “2021 İstanbul Yarı Maratonu’nda yerimi şimdiden ayırtmak istiyorum” seçeneklerinden hangisini seçmek istiyorsan tercihini en geç 7 Ağustos 2020 tarihine kadar bizimle paylaş.

65 Yaş Üstü Koşucularımız

Yeni normal kurallarındaki 65 yaş ve üstüne getirilen saat sınırlaması sebebiyle 65 yaş ve üstü koşucularımızı ne yazık ki aramızda göremeyeceğiz.

İçinde bulunduğumuz dönemin bize aldırdığı bu kararı sağlığı için hareket eden siz değerli koşucularımızın anlayışla karşılayacağına gönülden inanıyoruz. Ancak sizlerin de bu yıl Vodafone İstanbul Yarı Maratonu madalyasına sahip olabilmenizi çok istiyoruz.

İşte bu sebeple bir diğer yandan tüm dünyada iptal olan maratonların, yarı maratonların yerini alan ‘Virtual Run’ yani sanal yarı maraton üzerinde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Hazırlıklarımız tamamlandığı zaman tüm detayları sizlerle paylaşacağız ve hepinizi kendi rekorunuzu kırmak için aynı hafta sonu dilediğiniz saatte kendi belirlediğiniz parkurda #benimparkurum diyerek koşmaya davet edeceğiz.

Size bu yıla özel size 2 seçenek sunuyoruz;

İade/iptal seçeneğini seçerek iade sürecini başlatabilir veya “2021 yılı İstanbul Yarı Maratonu’nda yerimi şimdiden ayırtmak istiyorum” diyebilirsiniz.

Tüm koşucularımızla bir arada koşacağımız günlerimizin bir an önce geri gelmesi umuduyla; anlayışınız için çok teşekkür ediyor, sağlıklı günlerimizde sporun birleştirici gücü ile bir arada olmayı diliyoruz.

*Erteleme, iade, iptal seçeneklerinden herhangi birini size sunulan tarih aralığında tercih etmemeniz halinde 2020 Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’ndaki hakkınız otomatik olarak 2021 İstanbul Yarı Maratonu’na tanımlanacaktır.

* Kontenjanımız 2.500 ile sınırlı olup start alabilecek sporcular 3.300 kayıtlı koşucu arasından kayıt sırasına göre seçilecektir.

SPONSORLARIMIZ

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nun gerçekleşmesi ve geliştirilmesi için bizimle birlikte koşan sponsorlarımız