PANDEMİ ÖNLEMLERİ ve YARIŞMA STATÜSÜ

4 Nisan 2021

Yenikapı – Balat – Yenikapı sahil güzergahında koşulacak olan yarı maratonda bu sene sadece 21K sporcuları ter dökecektir. Pandemi önlemleri gereğince sporcular bu sene yaşayacağı deneyimin en başında;

Yarış esnasında parkurda belirli aralıklarla koşarken birbirlerini geçecek sporcular tempolu ve yavaş koşan yolun her zaman sağından koşarken, diğeri sporcu ise yolun en solundan koşarak geçeceği sporcu ile arasına yol genişliği kadar mesafe koyacaktır.

Parkurda su ve dinlenme istasyonları belli aralıklarla konuşlandırılacak. Daha önce yanyana duran masalar birbirinden 1’er metre arayla dizilecektir.

Su şişeleri ise masalarda bir sporcunun su alırken diğerine temas etmeyeceği şekilde belirli aralıklarla konulacaktır.

Parkurda pandemi sebebiyle 4 otobüs yarışı terk eden sporcular için yerini alırken bir otobüs de son sporcunun ardından toplama işlemi gerçekleştirecektir.

Parkurda son sporcunun startı verildikten sonra parkurun açık olma süresi +2 saat olarak belirlenmiştir.

Parkurda sporcular start alana kadar maskelerini takmak zorundadırlar. Start verildikten sonra birinci maske çıkartma alanı 200M metre sonra yolun sağında ve solunda 5 er adet 5 er metre arayla konuşlanacak, ikinci maske çıkartma alanı ise starttan 1K sonra yolun sağında ve solunda 5 er adet 5 er metre arayla konuşlanacaktır.

SPONSORLARIMIZ

İstanbul Yarı Maratonu’nun gerçekleşmesi ve geliştirilmesi için
bizimle birlikte koşan sponsorlarımız